Opublikowany: czw, Paź 4th, 2018

Siatkarskie szaleństwo w Jaworze (FOTO, WIDEO)

Jaworzanie powitali mistrza! Aleksander Śliwka przyjechał do rodzinnego miasta ze złotym medalem po wygranym finale Mistrzostw Świata w siatkówce. Czekali na niego rodzice, przyjaciele, koledzy z Klubu Spartakus i przedstawiciele władz miasta. 

Siatkarskie szaleństwo w Jaworze trwa od niedzieli. Uroczyste powitanie Śliwki odbyło się w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 5, gdzie mistrz uczył się oraz stawiał pierwsze kroki na siatkarskim parkiecie pod okiem trenerki, Marty Czyczerskiej.

W oczekiwaniu na przyjazd utalentowanego sportowca zebrani snuli wspomnienia, prowadzili rozmowy z trenerką i rodzicami mistrza, Dorotą i Janem, którzy w 2007 r. założyli Klub Sportowy Spartakus.

Galę prowadził dziennikarz Robert Skrzyński oraz Remigiusz Jezierski, piłkarz i komentator sportowy. Tłum przekrzyczał jednak konferansjerów, kiedy pojawił się mistrz.

– Olek! Olek! – skandowali radośnie mieszkańcy. Podziękowania i gratulacje siatkarzowi złożyła wicemarszałek Iwona Krawczyk, burmistrz Emilian Bera i dyrektorka SP nr 5, Regina Michalak. Mistrz oprócz kwiatów otrzymał ogromny tort.

Po spotkaniu z Aleksandrem Śliwką kilkudziesięciu szczęśliwców wróciło do domu z pamiątkową piłką opatrzoną jego autografem.

fot. Daniel Śmiłowski

Materiał wideo TV Regionalna:

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..