Opublikowany: wt, Lut 27th, 2018

Seryjni włamywacze w rękach policji

10 lat za kratami może spędzić przestępczy duet, który legniccy policjanci zatrzymali za m.in. liczne kradzieże. 21- i 23-latek nie tylko przywłaszczali sobie cudze elektronarzędzia czy samochód, ale ukrywali też marihuanę.

Na trop duetu wpadli funkcjonariusze wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu. Śledztwo doprowadziło ich do 23-letniego legniczanina i jego o dwa lata młodszego kolegi, mieszkańca gminy Legnickie Pole.

– Zatrzymani mężczyźni w okresie ostatnich dwóch miesięcy dokonali kilku włamań i kradzieży na terenie powiatu legnickiego oraz innych przyległych powiatów. Mężczyźni najczęściej kradli elektonarzędzia tj. szlifierki, młoty udarowe, wkrętarki, wyciskarki, zestawy kluczy, niwelatory, wiertła, skrzynki narzędziowe, piły spalinowe itp. – wylicza mł. asp. Jagoda Ekiert z legnickiej policji. – Zatrzymani pokusili się, także o kradzież samochodu marki BMW wraz z przyczepką samochodową z powiatu jaworskiego. Podczas sprawdzania mężczyzn w policyjnych bazach danych okazało się, że 21-latek jest poszukiwany do zakładu karnego celem odbycia kary 10 miesięcy pozbawienia wolności – dodaje policjantka.

Na tym jednak nie koniec. W trakcie przeszukania pomieszczeń należących do mężczyzn funkcjonariusze nie tylko odzyskali część skradzionych przedmiotów, ale też znaleźli ponad 25 działek marihuany. Straty, jakie spowodowali złodzieje oszacowano już na ponad 120 tys. zł.

– Zatrzymani usłyszeli już zarzuty. Poszukiwany 21-latek trafił prosto do zakładu karnego, gdzie będzie odbywał karę 10 miesięcy pozbawienia wolności. Natomiast wobec 23-latka sąd na wniosek Prokuratora Prokuratury Rejonowej w Legnicy zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy – informuje mł. asp. Ekiert.

Teraz obu mężczyznom grozi długa odsiadka. W najgorszym wypadku mogą trafić za kraty nawet na 10 lat.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..