Sensacja w Puławach i awans Zagłębia!

Trwa znakomita seria piłkarzy ręcznych Zagłębia Lubin w 2021 roku. Lubinianie najpierw pokonali w meczu ligowym wyżej notowaną Energę MKS Kalisz, a dziś wygrali na wyjeździe z Azotami Puławy, dzięki czemu zagrają w półfinale PGNiG Pucharu Polski!

Zagłębie od początku pokazało, że nie zamierza oddać meczu z dużo wyżej notowanym rywalem bez walki. Przez większość pierwszej połowy trwała wymiana ciosów, raz na prowadzeniu byli gospodarze, innym razem goście. Osiem minut przed przerwą był remis po 13, jednak Zagłębie dużo lepiej zagrało ostatnie fragmenty tej części spotkania i do przerwy wygrywało 17:14.

Dwie szybko zdobyte bramki przez Tomasza Pietruszko i Marka Marciniaka na początki drugiej połowy sprawiły, że zrobiło się 19:14. Było to najwyższe prowadzenie Miedziowych w dzisiejszym meczu, ale gospodarze długo walczyli o zniwelowanie tych strat i w końcu im się to udało. Trzy minuty przed końcem trafił Paweł Podsiadło i było po 30. Później emocje sięgnęły zenitu, choć padła jeszcze tylko jedna bramka. Niespełna minutę przed końcem czas dla swojej drużyny wziął Lars Walther, ale rzut rywali obronił Marek Bartosik, Zagłębie miało piłkę, trafiła ona do Stanisława Gębali, który wszedł pomiędzy rywali i rzucił na wagę zwycięstwa i awansu!

W półfinale PGNiG Pucharu Polski wcześniej zameldowała się Grupa Azoty Tarnów. Rozstawione są Łomża Vive Kielce oraz Orlen Wisła Płock i właśnie z jedną z tych drużyn zmierzą się zawodnicy Zagłębia Lubin.

KS Azoty-Puławy – MKS Zagłębie Lubin 30:31 (14:17)

Azoty: Bogdanov, Zembrzycki, Borucki – Akimenko 8, Łangowski 3, Podsiadło 3, Jurecki 3, Szyba 3, Rogulski 1, Velkavrh 1, Dawydzik 1, Gumiński 2, Seroka, Jarosiewicz 1.

Zagłębie: Schodowski, Bartosik, Wiącek – Stankiewicz 2, Netz 1, Moryń 4, Pawlaczyk 1, Gębala 4, Pietruszko 4, Marciniak 4, Hajnos 1, Bogacz 3, Drobiecki 4, Chychykalo 3.

Dodaj komentarz

*

code