Sensacja dla Legnicy! (WIDEO)

Dziś walczymy z nimi ustawami krajobrazowymi, kiedyś stanowiły istotny element komunikacji z lokalną społecznością. Muzeum Miedzi zaprasza na przegląd powojennych legnickich afiszy. Dowiemy się z nich m.in. o Ursusie przegryzającym łańcuchy w zębach oraz o meczu Kupców z Restauratorami, któremu sędziował naczelnik Urzędu Skarbowego.

Odwiedziny w Bibliotece Uniwersyteckiej we Wrocławiu natchnęły muzealników z Legnicy. Trafili tam na powojenne plakaty dotyczące nadkaczawskiego miasta. Tak zrodziła się wystawa: „Sensacja dla Legnicy! Miasto na powojennych afiszach”.

Kiedyś to się żyło! Dziś można już tylko z nostalgią wyobrażać sobie, ile radości dawał choćby, zapowiadany na afiszu występ Ursusa Drugiego, który zginał podkowy na karku czy wykonywał w zębach karuzel z dwoma panami. Dzisiejsze reklamy, z którymi miasta walczą, wcielając w życie zapisy ustawy krajobrazowej, przy powojennych afiszach wypadają blado jak reprezentacja Polski w piłce nożnej. Jakie czasy, takie plakaty, chciałoby się rzec. Choć muzealnicy przestrzegają przed lekceważeniem współczesnych reklam.

Wystawę można odwiedzać od dziś do września, w Muzeum Miedzi w Legnicy. Jak głosi afisz: w eleganckiej sali i niezrównanym towarzystwie. Stroje dowolne, kostiumy mile widziane. Wstęp płatny, ceny – normalne!

Więcej w materiale wideo TV Regionalna.pl:

Dodaj komentarz