Seniorki nie dają się oszustom! (WIDEO)

Uświadamianie seniorów o współczesnych metodach oszustów to jedno z zadań policji. Ta praca daje powody do satysfkacji za każdym razem, gdy mieszkańcy okażą się sprytniejsi od przestępców. Tak dzieje się choćby w powiecie złotoryjskim, gdzie funkcjonariusze regularnie spotykają się z bywalcami klubów seniora.

Złotoryjscy policjanci gościli u seniorów w Pielgrzymce. Nie pierwszy raz, co widać choćby po gadżetach, z jakimi nie rozstają się uświadamiani o zagrożeniach mieszkańcy gminy.

Wkrótce więcej w materiale wideo TVREGIONALNA.PL.

Czasem jednak i to nie wystarczy, złodzieje nagminnie wabią bowiem potencjalne ofiary SMS-ami. Popularne są ostatnio wiadomości o próbie włamania na bankowe konto.

Są jednak i bardziej zdeterminowani naciągacze, którzy wejdą z butami do domu. Jak pewnego razu w jednej z podzłotoryjskich wsi, gdy po wejściu do domu sąsiadki seniorka zastała tam obcego mężczyznę przy zastawionym przez gospodynię stole.

Kolejne spotkanie z seniorami niebawem. Policjanci mają motywację, by wracać, choćby do Pielgrzymki. Szczególnie, gdy wysłuchają podobnych historii, zakończonych happy endem.

Dodaj komentarz