Opublikowany: nie, Maj 14th, 2017

Ścinawa lubi biegać (FOTO)

PA3_8143Kolejna impreza dla miłośników biegania pokazała, że Ścinawa lubi biegać. Dziś odbyła się II edycja Biegu Łabędziego, którego organizatorem było Centrum Turystyki i Kultury w Ścinawie.

Pogoda podczas dzisiejszego biegu dopisała, co przełożyło się na frekwencję. Dziś w Ścinawie pojawili się nie tylko miejscowi miłośnicy biegania, ale również biegacze z całego regionu – Organizatorzy po raz kolejny stanęli na wysokości zadania, widać to nie tylko po ilości uczestników biegu, ale również po tym ile mamy tutaj dodatkowych atrakcji – mówi Marek Dłubała.

Impreza rozpoczęła się biegiem dla najmłodszych, którzy rywalizowali na dystansie 200 metrów. Później odbyła się rozgrzewka i powitanie zawodników, którzy wystartowali już na dużo dłuższym dystansie dziesięciu kilometrów ulicami Ścinawy. Niektórzy biegli sami, inni wraz z dziecięcym wózkiem – Bardzo fajnie się biega z wózkiem, jest to urozmaicenie spędzania wolnego czasu i przy okazji można trenować i przygotowywać się do takiej imprezy jak ta w Ścinawie – mówi Łukasz Dominow z Lubina.

Na starcie biegu pojawił się również Burmistrz Ścinawy – Jak widać na dzisiejszym biegu pojawili się miłośnicy biegania z całego regionu, co nas bardzo cieszy. A jeśli chodzi o naszych mieszkańców, to już nie raz pokazali, że lubią biegać i biegają – mówi Krystian Kosztyła.

Po Biegowym Grand Prix Zagłębia Miedziowego po raz kolejny najlepsi biegacze z regionu zawitali do Ścinawy. Dziś widzieliśmy miłośników biegania w rożnym wieku i na rożnym poziomie zaawansowania – Cieszymy się, że nasza impreza rośnie w siłę. Jest coraz więcej chętnych, żeby pobiegać i w ten sposób promować zdrowy tryb życia i tworzyć przede wszystkim taki pozytywny, rodzinny klimat – powiedziała Paulina Wityk-Szumna, organizatorka biegu.

Po zakończeniu biegu odbyła się wspólna zabawa w rytmach Zumby. Później nastąpiła dekoracja zwycięzców i oficjalne zakończenie II Biegu Łabędziego. Wszyscy uczestnicy zgodnie stwierdzili, że organizatorzy stanęli na wysokości zadania.

Organizatorem imprezy było Centrum Turystyki i Kultury w Ścinawie, Klub Sportowy Start Ścinawa oraz regionalne Centrum Sportowe w Lubinie. Patronat honorowy nad II Biegiem Łabędzim objęli: Burmistrz Ścinawy Krystian Kosztyła i Starosta Powiatu Lubińskiego Adam Myrda.

Fot. Paweł Andrachiewicz

.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..