ŚCINAWA. Dostali blisko milion złotych dofinansowania

pieniądze-2Ścinawa pozyskała 970 tys. zł na projekt Modernizacja drogi gminnej relacji Tymowa-Chełmek Wołowski”. To prawie 64 proc. kosztów całej inwestycji. W tej chwili gmina czeka na nowego wykonawcę.

Gmina Ścinawa już kilka miesięcy temu ubiegała się o możliwie najwyższe dofinansowanie w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020, pokrywające 63,63 proc. kosztów inwestycji. Dzisiaj już wiadomo, że gmina dotację otrzyma. W sumie inwestycja pochłonie aż 1,5 mln zł.

Modernizacja dróg gminnych od Tymowej do Chełmka Wołowskiego oznacza prace na odcinku 2 145 metrów, gdzie zostanie wykonana asfaltowa nawierzchnia oraz chodniki przy posesjach. Dodatkowo zostaną udrożnione rowy i dobudowane nowe oświetlenie uliczne.

Co prawda burmistrz Ścinawy Krystian Kosztyła już w kwietniu podpisał umowę z jedną z firm budowlanych, ale wykonawca nie realizował zadania zgodnie z oczekiwaniami. – W ostateczności gmina odstąpiła od współpracy z przedsiębiorstwem – informuje Przemysław Linda kierownik Referatu Inwestycji i Rozwoju ścinawskiego magistratu.

Do 16 sierpnia tego roku gmina czeka na nowe oferty przetargowe, a po wyłonieniu wykonawcy prace zostaną wznowione.

Dodaj komentarz