Schetyna i Jaros przyjechali do Lubina

Od lewej: Michał Jaros, Grzegorz Schetyna i Piotr Borys

– Albo będzie to Polska europejska, albo Polska, która swoimi standardami politycznymi będzie się zbliżała do Białorusi – tak wynik wyborów prezydenckich ocenia poseł Koalicji Obywatelskiej Michał Jaros, jednocześnie zachęcając, by mieszkańcy włączyli się w kampanię wyborczą ich partii i pomogli wygrać ich kandydatce – Małgorzacie Kidawie-Błońskiej.

Posłowie – Grzegorz Schetyna i Michał Jaros – przyjechali do Lubina, by obwieścić oficjalne rozpoczęcie kampanii prezydenckiej. – Wybory ogłoszone, komitet zarejestrowany, więc ruszamy z kampanią jako Platforma Obywatelska oraz środowiska tworzące Koalicję Obywatelską. Rozpoczynamy zbieranie podpisów, a potem przejdziemy do akcji wyborczej – zapowiada Schetyna.

Jak mówią politycy, ich kampania będzie inna, bo chcą w nią zaangażować „zwykłych obywateli”. – Chcemy uruchomić inicjatywę oddolną, zaangażować jak najwięcej zwykłych ludzi, mieszkańców Polski, małych miasteczek, Zagłębia Miedziowego – zapowiada poseł Piotr Borys. – Chcemy być obecni wszędzie i zapraszamy do tej kampanii wszystkich, którzy chcą wywiesić plakat czy baner, zamanifestować o jaką Polskę walczymy: o Polskę europejską, o Polskę, która szanuje praworządność – dodaje.

– Prosimy państwa, żebyście pomogli nam w tej kampanii, żebyście dołączyli do tego sztabu, żebyście razem z nami tworzyli te komitety obywatelskie. W każdym powiecie będziemy mieli swojego koordynatora sztabu, docelowo chcielibyśmy też, żeby w każdej gminie był przedstawiciel, do którego można się zgłosić, od którego można wziąć ulotki, plakaty czy baner do wywieszenia. O to państwa prosimy, żebyście pomogli wygrać nam te wybory – apeluje jego partyjny kolega Michał Jaros.

Czy możemy się spodziewać przyjazdu kandydatki Koalicji do naszego miasta? – Zrobię wszystko żeby marszałek Małgorzata Kidawa-Błońska odwiedziła Zagłębie Miedziowe i mogła porozmawiać z mieszkańcami o ich oczekiwaniach. To jest ważne miejsce dla regionu i dla wyniku wyborczego – mówi wprost Schetyna.

Przypomnijmy, że wybory prezydenckie odbędą się 10 maja. Według polityków Koalicji, rozstrzygną się one w drugiej turze, do której przejdzie właśnie Kidawa-Błońska. – To w drugiej turze rozstrzygnie się czy Polska pójdzie w kierunku wschodnim, czy w kierunku na Zachód – mówi wprost Borys.

– Mamy bardzo dobrą kandydatkę, która wygrała prawybory i liczymy, że teraz wygra także drugą turę, bo pewnie dwie tury w tych wyborach będą – dodaje na koniec Jaros.

Fot. Marlena Bielecka


Materiał filmowy TV Regionalna.pl:

Dodaj komentarz

*

code