Opublikowany: czw, Paź 24th, 2019

Sąsiedzkie porządki skończyły się interwencją

Złotoryjscy strażacy zostali wezwani w rejon ulic: Sikorskiego i Solnej oraz placu Lotników, by sprawdzić, co jest przyczyną zgłaszanego przez mieszkańców zadymienia. Jak się okazało, była to sprawka ich sąsiadów, którzy postanowili posprzątać posesję.

Patrol policji i zastęp strażaków z JRG Złotoryja wyruszyły na miejsce po tym, jak do dyżurnego zadzwonił jeden z mieszkańców. Mężczyzna przekonywał, że w rejonie Sikorskiego, Solnej i placu Lotników da się zauważyć duże zadymienie.

Na miejscu strażacy zabezpieczyli teren i rozpoczęli rozpoznanie zagrożenia. Jak się okazało, to mieszkańcy doprowadzili do zadymienia, wypalając pozostałości roślinne. Płonące liście i gałęzie rzeczywiście zadymiły kilka okolicznych ulic.

Mundurowi przypominają, że proceder ten jest karalny i niebezpieczny dla naszego zdrowia. Za wypalanie odpadów zielonych, liści, gałęzi – czy to w ogródkach czy na działce – grozi mandat do 500 zł.

Wyświetlonych 1 komentarzy
Wyraź swoją opinię
  1. Matka pisze:

    I dobrze że wezwano służby. Szkoda że straż bo mogła by być to straż miejska. Pogoda ładna sprzyja spacerom i spędzaniu czasu na świeżym powietrzu ale od smrodu z działek nie idzie wytrzymać. Szkoda że straż miejska czy policja tak często to ignoruje.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..