Opublikowany: śr, Paź 30th, 2019

Sąsiedzka, Ciepła i Miętowa w Legnicy

Legniccy radni podjęli uchwały w sprawie nadania nazw trzem nowym ulicom w nadkaczawskim mieście. Gdzie należy się udać, by trafić na Sąsiedzką, Ciepłą czy Miętową?

Ulica Sąsiedzka jest drogą wewnętrzną w obrębie geodezyjnym Rzeszotary – wyjaśniają urzędnicy. I dodają, że nazwę zawdzięcza ona bardzo bliskiemu sąsiedztwu gminy Miłkowice.

Ciepła? Znajdziemy ją w obrębie Bielany. Stanowi przedłużenie istniejącej tam już wcześniej ulicy Ciepłej. Jak zaznaczają w magistracie, przedłużenie nie zburzy istniejącej już numeracji porządkowej tamtejszych budynków.

Z kolei ulica Miętowa jest drogą publiczną w obrębie Przybkowa. Nazwa ta ma nawiązywać do tutejszych roślinnych ulic, jak np. Niezapominajek, Bratkowej czy Malwowej. Nadanie nazwy tejże ulicy pozwoli zmienić numerację porządkową budynków, jakie tu powstają, na prawidłową.

Zgodnie z procedurami, nazwami zajmował się zespół ds. nazewnictwa placów i ulic. Już we wrześniu jego członkowie zarekomendowali je radzie miejskiej.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..