Samoloty gasiły pożar na Okolu

Fot. Zlotoryja112 (Facebook)

Kilka godzin trwała strażacka akcja w pobliżu szczytu Okole pod Lubiechową. W gaszeniu pożaru poszycia leśnego i traw pomagali pożarnicy z powiatu złotoryjskiego i jeleniogórskiego. Konieczne było też wezwanie na miejsce samolotów gaśniczych.

To była niezwykle wymagająca interwencja. Żywioł trawił poszycie leśne i trawy w trudno dostępnym miejscu, w pobliżu szczytu Okole – najwyższego w paśmie północnych Gór Kaczawskich. Do akcji pod Lubiechową w gminie Świerzawa włączyli się strażacy z całego powiatu, wspierani przez kolegów z jeleniogórskiego. W sumie – 13 zastępów. Gdy dotarli na miejsce, okazało się, że pożarem objęty jest ok. 1 hektar poszycia leśnego oraz traw. Ogień rozprzestrzeniał się, jednak z racji warunków terenowych i braku zaopatrzenia w wodę, konieczne było użycie większej ilości sił.

Jak relacjonują złotoryjscy strażacy, działania trwały kilka godzin i wymagały użycia samolotów gaśniczych, które dwukrotnie zrzuciły wodę na teren trawiony przez żywioł. Akcja zakończyła się sukcesem – pożar został opanowany.

Dodaj komentarz

*

code