Opublikowany: sob, Mar 16th, 2019

Z samochodu trafił prosto za kraty

Złotoryjscy policjanci zatrzymali kierowcę poszukiwanego do odbycia kary więzienia. Mężczyzna w przeszłości popełnił przestępstwa przeciwko wiarygodności dokumentów i wymiarowi sprawiedliwości. Okazało się także, że kierował autem pomimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów. Podejrzany najbliższych pięć miesięcy spędzi w więzieniu, a za popełnione przestępstwo grozi mu pięć lat za kratami.

Policjanci podczas każdej kontroli drogowej nie tylko egzekwują przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, czy sprawdzają stan techniczny pojazdów, ale także weryfikują dane kierowców.

Boleśnie przekonał się o tym mieszkaniec Legnicy, który został zatrzymany do kontroli drogowej w Złotoryi. –  Funkcjonariusze z wydziału prewencji ustalili, że kierowca nie miał przy sobie prawa jazdy. Po sprawdzeniu w  systemach informatycznych okazało się, że mężczyzna ma też sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Co więcej, na jaw wyszło również, że jest on poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości za wcześniejsze kierowanie pojazdem wbrew sądowemu zakazowi oraz popełnione przestępstwa przeciwko wiarygodności dokumentów –  informuje starszy sierżant Dominika Kwakszys, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi.

Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu, skąd następnie trafił do zakładu karnego. Tam spędzi najbliższych pięć miesięcy. –  Odpowie on również za kolejne złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów, za które zgodnie z obowiązującymi przepisami grozi mu kara pozbawienia wolności w wymiarze do pięciu lat –  dodaje rzeczniczka złotoryjskiej policji.

Fot. ilustracyjne

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..