Sajnok wicemistrzem Polski

Szymon Sajnok z CCC Sprandi Polkowice został wicemistrzem Polski w jeździe indywidualnej na czas do lat 23. Tuż za podium uplasował się też drugi z „pomarańczowych”, Kamil Małecki.

W tym roku wyjątkowo mistrzostwa kraju orlików były wydzielone od zmagań pozostałych kategorii wiekowych, które zwykle rozgrywane są pod koniec czerwca. Zawodnicy do lat 23 spotkali się w miejscowości Godziesze Wielkie, by spośród siebie wyłonić najlepszego czasowca.

W programie była 29-kilometrowa trasa, o stosunkowo płaskim profilu i nieskomplikowanym układzie, a z rampy startowej zjechało dwóch kolarzy CCC Sprandi Polkowice – Szymon Sajnok i Kamil Małecki.

Pierwszy z nich uzyskał czas 34:34,7, co dało mu ostatecznie drugie miejsce i srebrny medal. Przegrał on tylko z nowym właścicielem biało-czerwonego trykotu, Filipem Maciejukiem. Małecki „wykręcił” 35:51, 3 i ten rezultat oznaczał lokatę tuż za podium, na 4.miejscu. O 15 sekund szybszy był od niego brązowy medalista, Andrian Kaiser.

Dzisiaj odbędzie się 185-kilometrowy wyścig ze startu wspólnego, również z udziałem kolarzy polkowickiej ekipy.