Opublikowany: wt, Cze 2nd, 2020

Sąd zajmie się zażaleniem ws. śmierci radnego Pawła Chruszcza

Właśnie minęły dwa lata od tragicznej śmierci głogowskiego radnego Pawła Chruszcza. Prokuratura uznała, że do jego zgonu nie przyczyniły się osoby trzecie i umorzyła śledztwo. Bliscy są jednak innego zdania.

Sprawę śmierci przez prawie półtora roku badała legnicka prokuratura pod nadzorem krajowej. Ostatecznie zdecydowano o umorzeniu i wykluczeniu udziału osób trzecich. Z takim obrotem spraw nie zgodzili się bliscy Chruszcza. Dlatego złożyli zażalenie na decyzję prokuratury.

– W tej sprawie do Sądu Rejonowego w Głogowie wpłynęło zażalenie na postanowienie Prokuratury Okręgowej w Legnicy o umorzeniu śledztwa – potwierdza w rozmowie z nami sędzia Jarosław Halikowski, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Legnicy.

Zażalenie wpłynęło na początku roku. Wyznaczono termin posiedzenia w tej sprawie, ale koronawirus ograniczył znacznie prace sądu i trzeba było zmienić datę. – Obecnie sąd wyznaczył kolejny termin na 23 lipca 2020 roku – informuje Jarosław Halikowski.

Ciało radnego Chruszcza znaleziono 31 maja 2018 roku w pobliżu miejscowości Droglowice. Rodzina zmarłego ma nadzieję, że sąd rozpatrzy zażalenie pozytywnie.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..