Opublikowany: czw, Gru 19th, 2019

Sąd mówi, że ksiądz nie molestował

Sąd Okręgowy w Legnicy uniewinnił księdza, który miał molestować 13-letnią dziewczynkę. Oskarżony usłyszał wcześniej wyrok bezwzględnego więzienia. Marek C. miał dokonać przestępstwa w jednej z parafii koło Lubina.

W czerwcu Sąd Rejonowy w Lubinie uznał za winnego byłego księdza, który miał od 2016 roku do połowy października 2017 roku trzykrotnie dopuścić się innych czynności seksualnych wobec małoletniej dziewczynki. Potem został przeniesiony. Według śledczych do przestępstw dochodziło zarówno w starej i nowej parafii oraz podczas wspólnych wyjazdów do Czech i Chorwacji. Usłyszał wtedy wyrok pozbawienia wolności, ale obrona się od niego odwołała.

– Pod koniec listopada Sąd Okręgowy w Legnicy zmienił wyrok. Marek C. został uniewinniony i tym razem wyrok jest prawomocny – informuje Jarosław Halikowski, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Legnicy.

Prokuratura po pisemnym otrzymaniu wyroku ma prawo do wniesienia skargi kasacyjnej do Sądu Najwyższego. Salezjanin pełnił posługę w jednej z podlubińskich miejscowości. Marek C. nie jest już księdzem.

Podziel się

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..