Są wyniki sekcji zwłok zmarłego górnika

Bezpośrednią przyczyną śmierci 24-letniego górnika w kopalni Rudna było zachłyśnięcie się szlamem. Obecnie prowadzone są dodatkowe badania. 

– Podczas sekcji zwłok wykluczono urazową przyczynę śmierci górnika spowodowaną, na przykład, zdarzeniami, jakie mogą nastąpić w kopalni – powiedziała nam Lidia Tkaczyszyn, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Legnicy. – Bezpośrednią przyczyną śmierci było zachłyśnięcie się treścią szlamową po tym, jak pracownik zasłabł i przewrócił się. Obecnie badane są przyczyny zasłabnięcia górnika.

Jak dodaje rzeczniczka, wykonane zostaną dodatkowe badania przez biegłego z zakresu medycyny sądowej. Prokuratura czeka na wyniki.

Przypomnijmy: w minioną sobotę, 7 października, jeden z pracowników ZG Rudna na szybie R-IX nie wyjechał na powierzchnię po pierwszej zmianie. Na poszukiwanie zaginionego ruszyły zastępy z Jednostki Ratownictwa Górniczo-Hutniczego. Po trwającej ponad dobę akcji odnaleziono ciało 24-letniego górnika. Znajdowało się w wyrobisku wyłączonym z ruchu, za betonową tamą wentylacyjną. Zmarły był mieszkańcem Polkowic. Miał żonę i dziecko.

Fot. archiwum

 

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..