Opublikowany: nie, Maj 10th, 2020

Są dotacje – będą wozy pożarnicze! (FOTO)

Ponad pół miliona złotych pozyskała Gmina Męcinka na zakup nowego wozu pożarniczego dla OSP Małuszów. Będzie to czwarty pojazd w powojennej historii jednostki. Jednak po raz pierwszy druhowie z Małuszowa będą jeździć do akcji nowiutkim, średnim wozem bojowym.

– Nasi dziadkowie jeździli do pożarów przyczepą, takim wozem podczepionym do ciągnika. Potem mieliśmy Żuka, przechodzonego Mercedesa i teraz Renault. Na niego też przyszła pora, a wezwań mamy sporo – mówi komendant OSP w Małuszowie, Janusz Hołyński. Jednak nie tylko statystyki zadecydowały o konieczności zakupu. Strażnica położona jest najbliżej strefy ekonomicznej Jawor-Męcinka, oraz dwa kilometry od węzła z drogą ekspresową S3. Z tych też powodów jednostka została włączona do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.

– Budżet mamy stabilny, jednak bez pomocy finansowej z zewnątrz nie bylibyśmy w stanie samodzielnie dokonać takiego zakupu. Dziękuję pani Marszałek Elżbiecie Witek – naszej Jaworskiej posłance oraz gen. Adamowi Koniecznemu za wsparcie i współpracę w tak ważnym zakresie jak bezpieczeństwo mieszkańców gminy i powiatu – mówi wójt gminy Męcinka, Mirosław Brzozowski.

Swojego zadowolenia z rozwoju i inwestowania w OSP na terenie gminy Męcinka nie kryje komendant gminny, Wiesław Gregulski. – Mamy cztery jednostki na terenie gminy. W Małuszowie będzie czwarty, nowy wóz wyposażony zgodnie z zapotrzebowaniem i specjalizacją tej jednostki – usłyszeliśmy w rozmowie.

Finalizacja zakupu planowana jest jeszcze w tym roku. Druhowie z Małuszowa już szykują strażnicę na przyjęcie nowego członka załogi. Zależy im na szybkim i uniwersalnym wozie, wyposażonym zarówno w zbiornik z wodą jak i sprzętem do ratownictwa drogowego. Dotację na zakup nowego wozu bojowego otrzymała też gmina Paszowice. Obecny, zasłużony w bojach Jelcz OSP raczej nie posłuży już innej, mniej doposażonej jednostce. Bardziej zainteresowany może być tylko konserwator zabytków.

Galeria zdjęć:

Fot. Daniel Śmiłowski

Materiał wideo TV Regionalna.pl:

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..