Ruszyła budowa ronda, a z nią lawina problemów

Po kilku miesiącach oczekiwania na zatwierdzenie organizacji ruchu w związku z budową ronda w Głogowie, wykonawca wreszcie rozpoczął prace. Jednak wraz ze startem inwestycji pojawiły się problemy, których niektórzy wcześniej się nie spodziewali.

O tym, że budowa ronda na skrzyżowaniu ulic Wojska Polskiego i Piłsudskiego w Głogowie może wywołać kontrowersje informowaliśmy kilka tygodni temu. Wówczas obawy o swoje bezpieczeństwo zgłaszali mieszkańcy niewielkiej miejscowości Kamiona. Nie chcieli bowiem, aby zamknięto całkowicie ruch na wspominanym skrzyżowaniu, bo to spowoduje ruch przez ich wioskę, wzdłuż której podąża jedna wąska droga.

– Tu trudno wyminąć się normalnie, a co dopiero jak zrobi się większe natężenie ruchu – mówił nam jeden z mieszkańców w maju. Mimo wszystko ratusz oraz wykonawca zdecydowali, żeby ruch wyeliminować stamtąd całkowicie. Władze miasta tłumaczą, że to spowoduje krótsze uciążliwości dla kierowców. Prace mają wówczas potrwać trzy a nie pięć miesięcy.

– My w zeszłym tygodniu przekazaliśmy dość precyzyjną informację, która pokazała dokładnie, jak ten układ komunikacyjny będzie funkcjonował. Od poniedziałku ta organizacja została uruchomiona i wtedy też rozpoczęły się prace. Zależało nam, żeby wykonawca wszedł z dużym impetem na teren budowy i tak właśnie się stało – mówi Piotr Poznański, zastępca prezydenta Głogowa.

Więcej w materiale TvRegionalna.pl:

Dodaj komentarz

*

code