Ruszyła akcja „Znicz”

W całej Polsce rozpoczęła się policyjna akcja „Znicz”. Mundurowi zapowiadają, że nie będzie taryfy ulgowej, dla kierowców, podróżujących z nadmierną prędkością lub w stanie nietrzeźwości. Kierowcy muszą się liczyć również ze wzmożonymi kontrolami i utrudnieniami w ruchu.

Podczas akcji „Znicz” policjanci będą czuwać nad bezpieczeństwem tych, którzy wybierają się w podróż, by odwiedzić groby swoich bliskich.

– Policjanci będą zwracać uwagę na osoby, które popełniają wkroczenia, zwłaszcza te, które są główną przyczyna wypadków drogowych, a więc nadmierna prędkość, czy nieprawidłowe zachowanie w stosunku do pieszych zwłaszcza przy przejściach właśnie dla pieszych. Policjanci będą sprawdzać również trzeźwość kierujących – zaznacza Sylwia Serafin, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Lubinie.

W tych dniach ruch na drogach będzie wzmożony, zwłaszcza w okolicach nekropolii. W razie konieczności mundurowi będą kierowali ruchem. Stosowanie się do ich wskazówek i poleceń z pewnością ułatwi nam poruszanie się w zatłoczonych miejscach. Policjanci apelują, by mądrze zaplanować długą podróż, jeśli taka nas czeka.

– Przede wszystkim pamiętajmy o tym, żeby być wypoczęci i trzeźwi. Pamiętajmy, żeby sprawdzić stan techniczny naszego pojazdu. Róbmy sobie przerwy. Przygotujmy się na to, że na drogach z pewnością będzie wzmożony ruch oraz korki. Pamiętajmy o zapięciu pasów bezpieczeństwa i prawidłowym przewożeniem swoich dzieci – apeluje Serafin.

Żeby uniknąć kłopotów z zaparkowaniem samochodu, najlepiej przesiąść się do komunikacji miejskiej. Od 30 października do 1 listopada będzie ona kursować według specjalnego rozkładu jazdy. Szczególnie w dniu Wszystkich Świętych autobusy będą częściej dojeżdżać w okolice nekropolii. 1 listopada linie 1, 3A, 3B, 4 i 7 w godzinach 10-17 będą kursować do Cmentarza Zacisze średnio co kilka minut. Dojazd do starego cmentarza przy ul. Cmentarnej możliwy będzie liniami: 0, 2, 100, 101, 102, 105 (Kościuszki Dworzec PKS), 4, 104 (Szkolna), 6, 7, 110, (Skłodowskiej Cmentarz)

Dodaj komentarz