Opublikowany: pon, Sty 20th, 2020

Rusza budowa ronda. Będą utrudnienia w ruchu!

Prawdopodobnie od środy 22 stycznia zostanie wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu na pl. Władysława Reymonta. Prace mają związek z przebudową skrzyżowania na rondo. Kierowców i pieszych czeka wiele utrudnień, więc drogowcy zalecają więcej ostrożności niż zwykle.

Modernizacja krzyżówki rozpocznie się od wycinki drzew. Nie wszystkich – złotoryjski ratusz chce przesadzić część klonów kulistych rosnących na skwerze przy pomniku w okolice miasteczka rowerowego. Poza usunięciem drzew początek robót będzie się wiązał z trasowaniem asfaltu, przebudową kanalizacji deszczowej i wymianą sieci gazowniczej. Na razie prace budowlane będą prowadzone na głównie na obrzeżach pl. Reymonta. Samo układanie ronda zacznie się w późniejszej fazie.

Przez cały okres prowadzenia robót związanych z przebudową zamknięty będzie przejazd przez skrzyżowanie dla pojazdów pow. 3,5 tony. Objazd dla ciężarówek zostanie wyznaczony ulicami Chojnowską (droga wojewódzka 363), Grunwaldzką i 3 Maja (DW 364) i dalej przez Jerzmanice Zdrój (DW 328).

Samochody lżejsze oraz pojazdy służb komunalnych i dostawcze będą miały zapewniony przejazd, ale w każdym etapie przebudowy skrzyżowania będzie on wyglądał nieco inaczej. – W pierwszym etapie (na rysunku obok), który wykonawca planuje wprowadzić w ciągu najbliższego tygodnia, zamknięta zostanie całkowicie ul. Tadeusza Kościuszki na odcinku przed krzyżówką (dojazd do Stokrotki odbywać się będzie tylko od ul. Górniczej). Przejazd przez ulice Podwale, Basztową oraz Stefana Żeromskiego zaplanowano jako jednokierunkowy. Ulica Wojska Polskiego w obrębie skrzyżowania będzie zawężona do szerokości 6 m, ale pozostanie podczas robót dwukierunkowa – informuje Piotr Maas, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Złotoryi.

Przez cały czas okres robót utrzymana będzie komunikacja autobusowa – przystanki pozostaną tam, gdzie dotąd. Wyłączony natomiast zostanie z ruchu parking wzdłuż muru oporowego przed wejściem głównym do ośrodka kultury (poniżej pomnika).

Natomiast w związku z przebudową układu komunikacyjnego na pl. Reymonta już w początkowej fazie robót zlikwidowana zostanie część przejść dla pieszych, w tym to przy hotelu. Wykonawca będzie miał jednak obowiązek zapewnienia mieszkańcom bezpiecznego dojścia po terenie budowy do posesji zlokalizowanych wzdłuż zamkniętego odcinka drogi. Przejście dla pieszych od strony Podwala w kierunku targowiska i Biedronki będzie poprowadzone tymczasowymi ciągami komunikacyjnymi. Wyznaczą je balustrady.

Źródło: zlotoryjska.pl

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..