RUDNA. Trwa X Zlot Motocyklowy

IMGP0873Miłośnicy jednośladów świętują. Blisko tysiąc uczestników zjechało na X jubileuszowy Zlot Motocyklowy w Gwizdanowie w gminie Rudna. Na trzydniową imprezę motocykliści przyjechali z całej Polski i zza granicy. – Dzisiaj na scenie wystąpi zespół „The Pozyt”, a wieczorem wśród uczestników odbędzie się losowanie skutera – mówi Michał z Sekcji Motocyklowej ISKRA C. K. Rudna, która jest organizatorem imprezy.

Główny punkt X Jubileuszowego Zlotu Motocyklowego, czyli parada motocykli, odbyła się dzisiaj o godzinie 12. Przez okoliczne miejscowości przejechało około tysiąca maszyn. Właściciele Chopperów, cruiserów, customów, ścigaczy, a także skuterów i quadów otworzyli sezon.

– Serdecznie zapraszamy wszystkich fanów i sympatyków jednośladów. Zapraszamy także rodziny z dziećmi, bo atmosfera jest tutaj naprawdę niesamowita – mówi Michał. – Spotykamy się tutaj co roku, jesteśmy jak jedna wielka rodzina. Zlotowicze pomagają sobie, wymieniają się doświadczeniami. To także doskonała okazja do zawierania nowych znajomości – dodaje organizator.

Od godziny 15 trwają konkursy i zabawy, na najmłodszych czekają liczne atrakcje.IMGP0857

– Jestem z Suwałk. Przyjeżdżam tutaj od kilku lat i zawsze jest ogromna energia. Dla mnie jazda motocyklem, to sposób na życie. Nie wyobrażam sobie, że mogłoby być inaczej – mówi Piotr.

Losowanie skutera wśród zlotowiczów odbędzie się o godzinie 18, następnie na scenie wystąpią zaproszone zespoły. – Na późny wieczór zaplanowaliśmy pokaz fajerwerków – mówi Michał.

X Zlot Motocyklowy rozpoczął się w piątek 26 czerwca i będzie trwał do niedzieli 28 czerwca.

Wstęp jest bezpłatny, za wjazd motorem na teren zlotu naliczana jest opłata 50 złotych. W cenie zlotowicz otrzymuje koszulkę, blachę zlotową, naklejkę zlotową, kupon na losowanie skutera. W cenie jest także catering.

LwG

FOT. RAFAŁ KŁOSOWSKI

Dodaj komentarz