RUDNA. Małżeństwa na medal

Małżeństwa na medal (3)Pięć par z gminy Rudna otrzymało medale przyznane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej za 50 lat wspólnego życia. Odznaczenia te w imieniu głowy państwa wręczył im wójt Władysław Bigus.

– Jak wytrzymać z drugą osobą aż 50 lat? Przede wszystkim rozmawiać, być wyrozumiałym i nigdy nie rezygnować – zdradzają receptę na sukces Stanisław i Stanisława Kaleta z Miłogoszczy. Prezydenckie odznaczenia otrzymali również Marianna i Władysław Robutka z Rudnej, Mirosława i Leonid Choroszczak z Ciechłowic, Danuta i Mieczysław Sarniak z Górzyna oraz Helena i Czesław Sęk z Chobieni.

– Pół wieku pożycia małżeńskiego wzbudza podziw i prawdziwe wzruszenie. Jest najlepszym dowodem na to, że prawdziwa miłość i zrozumienie pomagają przetrwać najtrudniejsze chwile we wzajemnym wsparciu i pomocy. Życzę pomyślności oraz kolejnych, równie udanych i wspaniałych lat – mówił w trakcie uroczystości Władysław Bigus.

Podczas spotkania nie zabrakło wspomnień z młodości, którym przysłuchiwali się również młodsi członkowie rodzin. – Poznaliśmy się na sylwestra. Oczywiście to mój mąż pierwszy do mnie podszedł – wspomina pani Stanisława Kaleta. Podobnymi osobistymi historiami dzielili się również pozostali jubilaci, podkreślając wartość rodziny i szacunku do drugiego człowieka jako najlepszą receptę na długoletnie udane pożycie małżeńskie.

W ubiegłym roku w gminie Rudna, związek małżeński zawarły 43 pary. Najwięcej w ciągu ostatnich lat, bo aż 65 par, stanęło na ślubnym kobiercu w 2009 roku.

Fot. UG Rudna

Dodaj komentarz