Opublikowany: wt, Maj 21st, 2019

Rozpoczną budowę kanalizacji. Będą utrudnienia w ruchu

Jutro Rejonowe Przedsiębiorstwo Komunalne w Złotoryi rozpocznie budowę kanalizacji deszczowej, w związku z czym częściowo nieprzejezdna będzie ulica Bukowa. Roboty ruszą od strony skrzyżowania z ul. Leszczyńską.

Rozbudowę kanalizacji zlecił Urząd Miejski w Złotoryi. Na odcinku pomiędzy ul. Leszczyńską i ul. Sosnową zamontowana zostanie w ziemi sieć z rur PVC o średnicy 315 mm i długości ok. 270 m. Będzie ona wpięta do istniejącej kanalizacji w ul. Leszczyńskiej. W ramach odwodnienia tego terenu RPK zbuduje też dziewięć betonowych studni rewizyjnych i pięć studzienek ściekowych.

Największe utrudnienia w ruchu drogowym czekają okolicznych mieszkańców w środę i czwartek 22 i 23 maja, gdy na początku ul. Bukowej, zaraz za skrzyżowaniem z ul. Leszczyńską, w ziemi będzie montowany separator usuwający z deszczówki substancje ropopochodne. Ulica jest w tym miejscu zwężona, więc przejazd zostanie całkowicie zamknięty, a kierowców czekają objazdy sąsiednimi uliczkami, m.in. Modrzewiową. Te prace mają potrwać dwa dni.

Na czas Dni Złotoryi RPK udrożni ulicę i umożliwi przejazd mieszkańcom, jednak po niedzieli ekipy komunalne wrócą na Bukową i rozkopią ją aż do ul. Sosnowej. Ten etap prac powinien być już mniej uciążliwy dla mieszkańców, gdyż roboty mają być tak prowadzone, by można było przejechać samochodem po nierozkopanej części ulicy.

Cała inwestycja związana z budową kanalizacji powinna zostać zrealizowana w ciągu trzech tygodni.

Bukowa to ulica o szutrowej nawierzchni prowadząca do osiedla domów jednorodzinnych. Woda z deszczu spływająca z terenów znajdujących się wyżej płynie jej powierzchnią. Budowa kanalizacji to pierwszy etap inwestycji, dzięki której docelowo ulica otrzyma utwardzoną nawierzchnię.

Fot. zlotoryjska.pl

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..