Rozpoczęto rozbiórkę starej kaplicy

Za cmentarzu Zacisze rozpoczęła się rozbiórka starej kaplicy. Ma potrwać do końca sierpnia. Na jej miejsce powstanie nowa, unowocześniona. Na końcu cmentarza postawiono kaplicę tymczasową dla żałobników, natomiast biura do spraw urzędowych przeniesiono do budynku dawnej szkoły nr 4.

Trwa rozbiórka starej kaplicy na lubińskim cmentarzu Zacisze. Czas rozbiórki przewidywany jest na około 2 tygodnie, jednak ostateczny termin wyznaczono do końca sierpnia. – Uprzątnięcie terenu, wywóz gruzu. Zostanie tylko plac betonowy na potrzeby budowy, który zostanie ściągnie już na sam koniec, bo tu projekt przewiduje inny sposób zagospodarowania terenu. – mówi Piotr Werka, kierownik budowy firmy ZUW URBEX.

Na czas rozbiórki i budowy nowej kaplicy wszelkie jej funkcje będą nadal dla żałobników dostępne.- Na terenie cmentarza mamy postawiona kaplicę tymczasową, która znajduje się na końcu cmentarza. Natomiast wszystkie sprawy administracyjne, biurowe i księgowe są załatwiane na ulicy Konopnickiej 5. Tam są tymczasowe biura. – tłumaczy Artur Dubiński, dyrektor cmentarzy komunalnych w Lubine.

Prace budowlane zaplanowane są na okres 13- tu miesięcy. Nowy budynek będzie większy i bardziej praktyczny. – Będzie się mieściła kaplica, będzie poczekalnia, będą również biura. Będzie to obiekt parterowy, nie piętrowy jak tymczasem i będzie bardziej funkcjonalny, zwłaszcza dla starszych mieszkańców. – stwierdza Artur Dubiński.

Wymagania są wysokie, ponieważ kaplica ma być kandydatem na budowlę roku ze względu na jej wysokie walory architektoniczne. To jednak nie będzie jedyna inwestycja. Na nowym cmentarzu zaplanowane jest odnowienie bramy głównej oraz wymiana części ponad 20-letniego ogrodzenia, natomiast na starym cmentarzu – rewitalizacja kaplicy.

Dodaj komentarz