Rozpoczął się kolejny etap remontu drogi w Raszówce

Rozpoczął się kolejny etap remontu drogi w Raszówce. Prace związane są z budową konstrukcji drogi, poboczy i chodników. Wcześniej, na odcinku około dwóch kilometrów położona została kanalizacja.

Remont drogi w Raszówce był długo wyczekiwany przez mieszkańców powiatu lubińskiego. Pierwszy etap rozpoczął się we wrześniu. Wtedy odbyły się prace przygotowawcze takie jak uporządkowanie terenie i wycinka drzew. Teraz prace będą zauważalne gołym okiem.

W tej chwili prowadzone są już roboty stricte drogowe, związane z budową konstrukcji drogi i chodników, które będą się przy niej znajdowały – informuje Tomasz Rosik, dyrektor dyrektor departamentu infrastruktury, transportu i rozwoju Starostwa Powiatowego w Lubinie.

Droga ta przejdzie więc kompleksową przebudowę. Kierowcy powinni się przygotować na utrudnienia w ruchu w czasie wykonywania prac i zachować szczególną ostrożność.

Droga zostanie poszerzona do sześciu metrów z obecnych czterech i pół. Ta szerokość obecnie jest bardzo nieregularna. Będzie miała dwa pasy ruchu po trzy metry. Miejscami będą dwustronnie wykonane chodniki, miejscami będzie, to chodnik jednostronny. Tam, gdzie chodnik będzie jednostronnym lub nie będzie go wcale, bo i takie miejsce będzie, pojawi się obustronne pobocze – dodaje dyrektor Rosik.

Droga ma być gotowa do końca września, remontem zajmuje się firma Berger Bau. Koszt inwestycji to 8,5 mln zł, z czego ponad trzy miliony złotych, to dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych. Ponad dwa i pół miliona złotych dokłada gmina Lubina, a reszta będzie pokryta z budżetu powiatu lubińskiego.

Dodaj komentarz