Rower miejski wystartował (FOTO, WIDEO)

Wypożyczalnia miejskich rowerów już jest! W Jaworze ruszył kolejny program komunikacyjny miasta. Po bezpłatnej komunikacji miejskiej rowery mają dodatkowo ułatwiać mieszkańcom i turystom poruszanie się w terenie. 40 jednośladów oraz kilka „trójkołowców” od piątku jest dostępne dla wszystkich zainteresowanych.

Rowery są zlokalizowane w kilku punktach miasta. Mapa, instrukcje i cennik dostępne są do pobrania na stronie urzędu miasta.

– Jest to program pilotażowy – podkreśla burmistrz Emilian Bera, który czeka na sugestie i opinie użytkowników. Ci już zauważyli, że w mieście nie ma bezpiecznych tras rowerowych a płatność za wypożyczenie jest wyłącznie drogą elektroniczną. Pracownicy miejskiego Biura Obsługi Klienta oferują w takich przypadkach pomoc, szczególnie przy obsłudze aplikacji na smartfony. Jaworski Rower Miejski to pierwsza wypożyczalnia na taką skalę. Od kilkunastu miesięcy rowery z powodzeniem wypożyczane są też w Powiatowym Schronisku Młodzieżowym przy ul. Starojaworskiej oraz w muchowskim pałacyku na terenie gminy Męcinka.

.

.

fot. Daniel Śmiłowski

Materiał wideo TV Regionalna.pl:

 

Dodaj komentarz

*

code