Opublikowany: pon, Wrz 7th, 2020

To rondo połączy dzielnice Polkowic

Polkowice szykują się do jednej z największych inwestycji drogowych ostatnich lat. Wkrótce powstanie tam rondo na skrzyżowaniu krajowej trójki z ulicą Kominka oraz nowo budowaną Aleją Jana Pawła II.

O budowie ronda w tym miejscu w Polkowicach mówiło się od dawna. Pierwotnie planowano jego budowę po tym, jak zakończy się budowa drogi ekspresowej S3. Dzięki ostatniej decyzji radnych, do zadania gmina przystąpi szybciej.

Optymistyczne warianty zakładają, że projekt budowy powstanie za kilka miesięcy, a nowym rondem będzie można jechać prawdopodobnie pod koniec przyszłego roku. To znacznie ułatwi dojazd do pracy osobom zatrudnionym w polkowickiej podstrefie ekonomicznej.

Szacunkowy koszt całego zadania określany jest na około 4,5 mln złotych. Środki te mają pochodzić w całości z budżetu gminy Polkowice. Władze nie wykluczają jednak, że będą starały się o środki zewnętrzne na ten cel.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..