Rolnicy będą protestować. Możliwe utrudnienia na krajowej „trójce”

Od dzisiaj do niedzieli został zaplanowany protest. Związek Zawodowy Rolników Rzeczpospolitej „Solidarni” planuje protest. Ma on polegać na wielokrotnym przejeździe ciągników rolniczych na odcinku 1,4 km w ciągu drogi krajowej nr 3 w Kaczorowie. To może doprowadzić do znacznego spowolnienia ruchu kołowego na trasie Bolków-Jelenia Góra.

Celem protestu ZZRRz „Solidarni” jest zwrócenie uwagi na niesprawiedliwe traktowanie polskiego rolnika w stosunku do innych grup Unii Europejskiej, nieuczciwe prawo i ustawodawstwo, niską cenę mleka, niekontrolowany import żywności do Polski, skutkujący niską ceną produktów rolnych. Rolnicy nie akceptują również m.in. propozycji obcięcia budżetu unijnego na wspólną politykę rolną, sankcjonowaniu rolników poprzez nakładanie wysokich kar finansowych w decyzjach Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Brak ogłoszenia klęski żywiołowej na terenie całego kraju, brak szacowania szkód w uprawach rolnika, brak wypłat odszkodowań rolnikom poszkodowanym przez afrykański pomór świń – to kolejne kwestie, z którymi nie zgadzają się protestujący.

– Rozpoczęcie protestu, który może doprowadzić do spowolnienia i zatrzymania ruchu na drodze krajowej DK3 w kierunku Bolkowa i Jeleniej Góry, zaplanowane zostało na godzinę 9:00 w dniu 7 września. Protest ma trwać do 9 września, godziny 24:00 – informuje komisarz Łukasz Kubiś, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jaworze.

W celu poprawy płynności przejazdu policja będzie zalecała następujące objazdy:

  • objazd w kierunku Jeleniej Góry od strony Wrocławia i Jawora dla pojazdów ciężarowych i osobowych sugerowany jest drogą DK5, przez miejscowość Kamienna Góra.
  • objazd w kierunku Bolkowa od strony Jeleniej Góry dla pojazdów ciężarowych sugerowany jest drogą W365 kierunek Legnica. Dla pojazdów osobowych rozpocznie się w miejscowości Radomierz, kierunek Janowice Wielkie, Marciszów.

– Apelujemy również aby we wskazanym czasie rozważyć przejazd alternatywną trasą. Informację na temat przebiegu protestu będzie można uzyskać pod numerem telefonu dyżurnego jaworskiej policji: 76/726200 – dodaje policjant.

Fot. ilustracyjne

  1. No mus dać biedakom bo im nie urosło, mus dać biedakom bo im za dużo urosło itd. razem z górnikami powinni strajkować, choć ci ostatni musieli coś dostać bo za cicho siedzą

Dodaj komentarz