Opublikowany: czw, Sie 1st, 2019

Reprezentacyjny sukces zawodniczki Metraco Zagłębia

Kolejny sportowy sukces odniosła Patricia Matieli. Rozgrywająca Metraco Zagłębia Lubin wraz z reprezentacją Brazylii wywalczyła złoty medal Igrzysk Panamerykańskich i tym samym przepustkę na Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020!

W tym roku Igrzyska Panamerykańskie odbywały się w Peru. Reprezentacja Brazylii była jednym z faworytów do końcowego triumfu i stanęła na wysokości zadania, wygrywając pewnie swoje mecze. W grupie A Canarinhos pokonały Kanadę 29:20 (1 bramka Matieli), Kubę 41:12 (1 bramka), Puerto Rico (3 bramki). W półfinale Brazylia rozgromiła Stany Zjednoczone 34:9, a w wielkim finale pokonała głównego rywala w walce o złoto – Argentynę 30:21. W decydującym meczu rozgrywającą Metraco Zagłębia Lubin zdobyła cztery bramki.

Dla Matieli rok 2019 jest niezwykle udany. Do wicemistrzostwa i Pucharu Polski z Metraco Zagłębiem Lubin rozgrywająca Miedziowych dorzuca złoty medal Igrzysk Panamerykańskich i awans na Igrzyska Olimpijskie w Tokio.

Dla Brazylii to piąty złoty medal na Igrzyskach Panamerykańskich. Canarinhos w tej imprezie są najlepsze od 2003 roku.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..