Remontują blok przy ul. Hubala w Polkowicach. Zdążą w terminie?

Trwa modernizacja bloku przy ul. Hubala 20 A-B w Polkowicach. Budynek ma być gotowy wiosną przyszłego roku.

Prace trwają wewnątrz i na dachu budynku. Ekipy pracują także w soboty.

– Prace przebiegają zgodnie z harmonogramem, a nawet jest lekkie wyprzedzenie – powiedział nam dziś Zdzisław Mycan, dyrektor Polkowickiego Przedsiębiorstwa Komunalnego. – Termin zakończenia inwestycji nie jest zagrożony – dodał.

Zakres prac jest bardzo szeroki. Jak już informowaliśmy, w budynku będzie winda, na dachu zamontowane zostaną panele fotowoltaiczne, które będą produkować prąd do zasilania windy i oświetlenia klatek. Będzie też gruntowy wymiennik ciepła, który obniży zapotrzebowanie na energię cieplną.

Przypomnijmy, blok przy ulicy Hubala 20 A-B to dawny hotel pracowniczy. Potem budynek przejęła gmina. Wcześniej mieszkało w nim 60 rodzin. Miały wspólne kuchnie i łazienki. Po modernizacji powstanie 50 pełnostardardowych mieszkań komunalnych dla większych rodzin, gdyż – jak tłumaczył dyrektor Mycan – takie jest obecnie zapotrzebowanie.

Cała inwestycja będzie kosztować ponad 7,2 mln zł, z czego 45 procent to dofinansowanie z Banku Gospodarstwa Krajowego. Prace mają się zakończyć wiosną przyszłego roku.

Dodajmy, że po sąsiedzku, przy ul. Legnickiej 7, jest jeszcze jeden blok ze wspólnymi kuchniami i łazienkami. Mieszka tam 96 rodzin. Na razie jednak modernizacji tego budynku nie ma w planach.

Fot. UR

Dodaj komentarz