Remont Teatru Letniego za drogi? Miasto nie rezygnuje

Wizualizacja: UM Legnica

Władze Legnicy wciąż szukają wykonawcy remontu i adaptacji Teatru Letniego w parku Miejskim. Do poprzedniego przetargu stanęły cztery firmy, ale nawet najtańsza oferta okazała się zbyt droga dla urzędników.

Po pierwszym nieudanym konkursie, w lipcu br., w ratuszu stwierdzili, że zadanie należy podzielić na dwa etapy. I to nie przyniosło jednak rezultatu. 3 października urzędnicy otworzyli koperty z ofertami potencjalnych wykonawców. Jak się okazało, najniższa z nich opiewała na kwotę ok. 21,7 mln zł. Sęk w tym, że w budżecie inwestycja została zabezpieczona kwotą nieco ponad 18 mln zł. I tym razem przetarg został więc unieważniony.

O podziale zadania na dwa etapy pisaliśmy we wrześniu (https://regionfan.pl/miasto-znow-szuka-firmy-ktora-wyremontuje-teatr-letni). W ramach pierwszej części wykonawca wyremontuje budynek główny. Dopiero w drugim nieruchomość ma zostać rozbudowana na potrzeby Centrum Kultury i Nauki Witelona.

– Zakres inwestycji w I etapie obejmie m.in.: przebudowę, prace adaptacyjne wraz z budową niezbędnej infrastruktury zewnętrznej, jak chodniki czy przebudowa drogi. Docelowo CKiN Witelona będzie nowocześnie wyposażone, np. w wyświetlacz kulisty, lunety, interaktywne eksponaty z zakresu mechaniki, robotyki, astronomii oraz fizyki, repliki statków kosmicznych, infokioski, drukarki 3d, produkty multimedialne i inne. Powstaną sale: wystawowa, filmowa, muzyczna i teatralna – wylicza Arkadiusz Rodak, rzecznik prasowy prezydenta Legnicy.

Inwestycja ma się rozpocząć jeszcze w tym roku, choć wobec braku ofert spełniających kryteria magistratu, może być o to trudno. Na oferty w ramach kolejnego przetargu Ratusz czeka do 19 października. Finisz prac zaplanowano na 2021 r.

Dodaj komentarz

*

code