Remont autostrady zakończony. Koniec z korkami na A4!

Mamy dobrą informację dla kierowców! Dobiegł końca trwający ponad miesiąc remont nawierzchni autostrady A4 w okolicach Punktu Poboru Opłat w podwrocławskich Karwianach. To oznacza koniec z wielokilometrowymi korkami, które w tym miejscu tworzyły się niemal codziennie. 

Wczoraj wieczorem drogowcy rozpoczęli usuwanie wszystkich elementów czasowej organizacji ruchu. Dziś, czyli 25 czerwca, ruch w okolicach bramek w Karwianach odbywa się już bez utrudnień.

– W ramach inwestycji pozostało jeszcze wykonanie  parkingu przy PPO, z umownym terminem jego zakończenia do 4 lipca tego roku/ Prace te nie będą jednak powodowały utrudnień na autostradzie i samym PPO – informuje Magdalena Szumiata, rzecznik prasowy dolnośląskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Przypomnijmy, że remont trwał od 20 maja i obejmował obie jezdnie autostrady A4 na dojazdach, jak i cały plac PPO Karwiany. W ramach zadania wykonane zostały między innymi:

– prace przygotowawcze i organizacyjne, w tym dokumentacja projektowa, projekty stałej i czasowej organizacji ruchu wraz z objazdami na czas robót, zapewnienie wody pitnej dla użytkowników drogi,
– frezowanie warstw bitumicznych (ścieralna, wiążąca, podbudowa),
– ułożenie podbudowy zasadniczej, warstw wiążącej i ścieralnej,
– wymiana barier betonowych i plastikowych,
– wykonanie oznakowania poziomego grubowarstwowego,
– wymianę dylatacji bitumicznych na obiektach mostowych

Inwestycja pochłonęła ponad 9,5 mln zł brutto. Prace wykonała firma STRABAG INFRASTRUKTURA POŁUDNIE Sp. z o.o.

Fot. GDDKiA

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..