Remis ze wskazaniem na Dudę. Kolejny rekord frekwencji

Na tę chwilę nie wiadomo jeszcze, czy dojdzie do zmiany na fotelu prezydenta Rzeczpospolitej Polski. Z sondażu exit poll przeprowadzonego przez Ipsos dla TVN24 wynika, że Andrzej Duda uzyskał 50,4 procent głosów, a Rafał Trzaskowski 49,6 proc. Różnica między kandydatami wyniosła więc zaledwie 0,8 proc., a jak podkreśla pracownia, margines błędu  wynosi 2 punkty procentowe. Zatem przynajmniej w teorii wszystko się jeszcze może wydarzyć. Oficjalne wyniki poznamy w najbliższych dniach po zliczeniu wszystkich głosów. 

Lokale wyborcze czynne były dziś od godziny 7 do 21. W tych godzinach Polacy oddawali głosy na dwóch kandydatów: Andrzeja Dudę i Rafała Trzaskowskiego. Według sondażu exit poll przeprowadzonego przez Ipsos, na urzędującego prezydenta zagłosowało 50,4 procent ankietowanych, natomiast kandydata Koalicji Obywatelskiej Rafała Trzaskowskiego poparło 49,6 procent respondentów.

Warto wspomnieć również o bardzo wysokiej frekwencji, która była dziś jeszcze wyższa niż podczas pierwszej tury. Z sondażu exit poll wynika, że do urn poszło 68,9 proc. wyborców. Przypomnijmy, że przed dwoma tygodniami swój obywatelski obowiązek wypełniło 64,51 proc. osób uprawnionych do głosowania.

W najbliższych dniach postaramy się podać wyniki oraz frekwencję w Lubinie oraz pozostałych gminach powiatu lubińskiego.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..