Opublikowany: czw, Maj 28th, 2020

Rekrutacja do szkół opóźniona

Kilka miesięcy zdalnego nauczania i opóźniony sprawdzian ósmoklasisty spowodowały, że rekrutacja do szkół ponadpodstawowych została przesunięta. Jak w tej sytuacji odnajdują się polkowickie placówki?

Chociaż wciąż nie wiadomo, kiedy uczniowie wrócą do szkoły na dobre, to rekrutacja na kolejny rok musi się odbyć.

– Rekrutacja w związku z pandemią została przesunięta w czasie. Do programu rekrutacyjnego będzie można logować się od 15 czerwca. Linki dostępne są na stronach naszych szkół w Polkowicach i Chocianowie – mówi wicestarosta polkowicki, Krzyszotof Nester.

Szkoły są już gotowe do przeprowadzenia naboru. Chociaż w zupełnie innej rzeczywistości, to rekrutacja powinna odbyć się bez większych problemów.

– Może być trochę kolizji z planami wakacyjnymi uczniów i dostarczaniem świadectw w lipcu, czy zaświadczeń z egzaminów ósmoklasisty w sierpniu. Cała procedura w czasie została wydłużona. Rozumiemy jednak, że działamy w czasach pandemii – przyznaje Małgorzata Majewska, wicedyrektor Zespołu Szkół w Polkowicach.

W tym roku zabraknie jedynie naboru uzupełniającego. W przypadku dodatkowych próśb o przyjęcie, decyzję indywidualnie będzie podejmował dyrektor szkoły.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..