Opublikowany: pon, Sty 13th, 2020

Rekordowe granie w Złotoryi! (FOTO)

Fot. WOŚP Złotoryja via Facebook

103 796,66 zł – taką kwotę uzbierali złotoryjscy wolontariusze podczas 28. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. To oznacza, że rekord z ubiegłego roku został pobity. Do tego sukcesu przyczyniło się zaangażowanie organizatorów i wolontariuszy oraz hojność samych mieszkańców, którzy nie szczędzili grosza na ratowanie zdrowia i życia dzieci.

Wczesnym rankiem na ulice złotego grodu wyruszyła grupa 63 wolontariuszy z orkiestrowymi puszkami, z których najmłodszy to 6-latek. Poza tym był także jeden wolontariusz z terminalem płatniczym. To tegoroczna nowość, jeśli chodzi o złotoryjską Orkiestrę. Okazało się, że darczyńcy chętnie korzystali z tej formy wpłat – zanotowano aż 65 płatności zbliżeniowych.

Najwięcej działo się jednak wewnątrz i przed Złotoryjskim Ośrodkiem Kultury i Rekreacji. Hol ośrodka momentami pękał w szwach. Największa kolejka ustawiła się przed stoiskiem z ciastami, a sporym zainteresowaniem cieszyła się także kręcona na miejscu cukrowa wata czy lody. Dzięki paniom ze złotoryjskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Diabetyków tradycyjnie każdy chętny miał też możliwość bezpłatnego zmierzenia poziomu cukru we krwi. Nie zabrakło też festynów czy animacji dla najmłodszych, o co z kolei zadbała Fabryka Urodzin.

Atrakcji było zresztą znacznie więcej, a całości oczywiście towarzyszyły uśmiechy na twarzach uczestników, wzajemna życzliwość oraz chęć pomagania drugiemu człowiekowi. Na zewnątrz można było podziwiać grupę morsów z Olaws Złotoryja i LZS Orzeł Wojcieszyn, która wykąpała się w basenie wypełnionym lodowatą wodą, a także wziąć udział w energetycznej zumbie, poprowadzonej przez Magdalenę Hrycaj. Do akcji ogólnopolskiej akcji Jurka Owsiaka dołączyli również strażacy z powiatu złotoryjskiego, którzy dali pokaz udzielania pierwszej pomocy.

Szczęściarzem był ten, komu udało się zająć fotel w sali widowiskowej ZOKiR-u, która od godz. 15 wypełniona była po same brzegi. Wszystko za sprawą odbywających się tam emocjonujących licytacji. Wśród licznych fantów pod młotek poszły m.in. vouchery na na produkty czy usługi lokalnych przedsiębiorców, dzieła sztuki czy biżuteria.

– Najwyższą kwotę uzyskaliśmy za tort od Katarzyny Orłowskiej z „Cake my day”, za który nabywca zapłacił aż 750 zł. Za 700 zł sprzedana została złota zawieszka w kształcie serca od JG Lombard z Jeleniej Góry. Ciekawostka jest, że obraz „4 pory roku” został wylicytowany dwukrotnie za 400 zł. Osoba, która wygrała pierwszą licytację, oddała ten przedmiot do ponownej licytacji i znów udało się go sprzedać za 400 zł. Za 300 zł poszedł rower cały oblepiony czerwonymi serduszkami – wylicza Paulina Zagata, koordynatorka złotoryjskiego sztabu WOŚP.

Łącznie dzięki aukcji złotoryjanie powiększyli konto Orkiestry o blisko 20 tys. zł, a przez cały dzień zebrano ponad pięciokrotnie więcej, bo niespełna 104 tys. złotych. Dla najstarszego miasta w Polsce to rekordowa suma.

– Jako kapitan tego statku, bo przypominam, że tegorocznemu finałowi przyświecało hasło „Wiatr w żagle”, chciałabym pochwalić swoją załogę. Byliśmy bardzo zorganizowani, współpraca przebiegała świetnie, a wszystko to, co sobie wcześniej zaplanowaliśmy, zostało zrealizowane. Daliśmy z siebie wszystko. Nie sposób pominąć tu również samych mieszkańców, którzy licznie przybyli do ZOKiR-u. Były momenty, że ciężko było się tam przecisnąć. Zastanawiam się, czy za rok nie będzie trzeba zmienić miejsca organizacji tego wydarzenia – dodaje Paulina Zagata.

.

Wyświetlonych 2 komentarze
Wyraź swoją opinię
  1. amiz pisze:

    Witam Panie Szymonie cztery pory roku łącznie uzyskały kwotę 800 zł. woli sprostowania. Pozdrawiam i życzę miłego popołudnia.

  2. Szymon Kwapiński pisze:

    Dziękuję za uwagę, ale wydaje mi się, że to właśnie wynika z tekstu: “obraz „4 pory roku” został wylicytowany dwukrotnie za 400 zł. Osoba, która wygrała pierwszą licytację, oddała ten przedmiot do ponownej licytacji i znów udało się go sprzedać za 400 zł.”. Pozdrawiam serdecznie

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..