Opublikowany: sob, Kwi 4th, 2020

Regularnie okradał sklep. Wpadł na czekoladach

Schował do kieszeni kilka czekolad i, korzystając z chwilowej nieuwagi ekspedientek, próbował wyjść ze sklepu. Oczywiście nie płacąc za towar… Plan 19-latka się jednak nie powiódł. Okazało się też, że mężczyzna w ostatnich dniach regularnie okradał ten sklep. Teraz jego losem zajmie się sąd.

W ubiegłą środę dyżurny ze złotoryjskiej jednostki policji otrzymał zgłoszenie od pracownika jednego z lokalnych marketów.

– Z relacji wynikało, że do placówki przyszedł młody mężczyzna, który schował do kieszeni kilka czekolad, a następnie, chcąc wykorzystać nieuwagę ekspedientek, udał się w kierunku wyjścia, nie płacąc za towar. Reakcja obsługi była natychmiastowa. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów i przewieziony do policyjnego aresztu. Skradzione słodkości zostały odzyskane, a policjanci ustalili, że nie był to jego jedyny czyn niezgodny z prawem – relacjonuje starszy sierżant Dominika Kwakszys, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi

Na jaw wyszło, że podejrzany w ostatnim czasie kilkukrotnie kradł artykuły spożywcze i chemiczne z marketu. Były to przedmioty, które mógł łatwo spieniężyć m.in. słodycze, kawa, kapsułki do prania oraz inne środki higieny osobistej. Łączną wartość skradzionego towaru szacuje się na kwotę ponad 800 złotych.

– Funkcjonariusze przedstawili mężczyźnie zarzut kradzieży mienia, który jest zagrożony karą do 5 lat pozbawienia wolności. O jego dalszym losie będzie decydował sąd – dodaje rzeczniczka.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..