REGION. Zdany sprawdzian Skory, kolejne zwycięstwo Przyszłości (FOTO)

PA3_5346Przewaga pomiędzy pierwszą dwójką grupy III legnickiej A-klasy wciąż rośnie. Po niedzielnych zwycięstwach Skory Jadwisin i Przyszłości Prusice wszystko wskazuje na to, że to pomiędzy tymi dwoma zespołami rozstrzygną się losy awansu do okręgówki.

Niedzielne spotkanie z Wilki Różana miało być prawdziwym sprawdzianem dla lidera z Jadwisina, który dotychczas nie rywalizował w tym sezonie jeszcze z zespołami ze ścisłej czołówki. Wygrany mecz wyjazdowy z trzecią siłą ligi sprawiła, że Skora pozostała na fotelu lidera i pewnie ucieka pozostałym rywalom.

Pozostałym poza Przyszłością Prusice, która dziś inny zespół z czołówki – Huragan Proboszczów. Zwycięstwo nie przyszło łatwo, jednak najważniejsze są trzy punkty, dzięki czemu zespół z Prusic podobnie jak Skora wciąż ma komplet punktów. Wszystko wskazuje na to, że tak pozostanie aż do 11 listopada, gdy dojdzie do bezpośredniego starcia między tymi drużynami.

Bardzo ważne punkty zdobyły również Nysa Wiadrów i Olimpia Olszanica, które w meczach o „sześć punktów” pokonały innych rywali w walce o utrzymanie. Dzięki temu dół tabeli jeszcze bardziej się spłaszczył, co zapowiada jeszcze ciekawszą dalszą część sezonu.

W pozostałych meczach Orzeł Zagrodno wygrał z Ratajem Paszowice 4:3, GKS Męcinka z Wilkowianką Wilków 3:0 a Sokół Krzywa z Parkiem Targoszyn 3:0. Remisem zakończył się mecz pomiędzy Błękitnymi Kościelec a Bazaltem Piotrowice.

fot. Paweł Andrachiewicz

Orzeł Zagrodno – Rataj Paszowice 4:3

Olimpia Olszanica – Radziechowianka Radziechów 2:1

 

Dodaj komentarz