REGION. Wygrane Orkana i rezerw Chrobrego

PA3_8042Trwa świetna passa Orkana Szczedrzykowice w dolnośląskiej IV lidze. Podopieczni Eugeniusza Oleśkiewicza pokonując Włókniarza Mirsk po raz siódmy z rzędu nie przegrał spotkania. Tym razem zwycięstwo odniosły również rezerwy Chrobrego.

Spotkanie idealnie rozpoczęło się dla Orkana. Zespół ze Szczedrzykowic prowadzenie objął już w 5. minucie po bramce Jarosława Gambala. Przed przerwą podopieczni Oleśkiewicza podwyższyli jeszcze wynik za sprawą Tomasza Kociszewskiego. Po przerwie ekipa ze Szczedrzykowic kontynuowała swój festiwal strzelecki. W 51 minucie do siatki trafił Dawid Śliwiński. Później dwie bramki dołożył Michał Piechuta. W międzyczasie Włókniarz strzelił bramkę honorową. Ostatnie słowo należało jednak do Orkana, a dokładniej do Marcina Ogórka.

Swoje pierwsze wyjazdowe zwycięstwo w tym sezonie odniosły również rezerwy Chrobrego Głogów, które pokonały Bielawiankę Bielawa 0:2. W barwach głogowskiego klubu zagrało w tym meczu kilku zawodników z pierwszego zespołu m.in. Hałambiec, Bogusławski, Gąsior i Pisarczuk. Te wzmocnienia pozwoliły ograć sąsiada z tabeli 0:2. Bramki dla głogowian zdobyli w drugiej części gry Bogusławski oraz Machaj.

Włókniarz Mirsk – Orkan Szczedrzykowice 1:6 (0:2)

Bramki: Górny (86 min)Gambal (5 min), Kociszewski (35 min), Śliwiński (51 min), Piechuta (72 i 85 min), Ogórek (90 min)

Bielawianka Bielawa – Chrobry II Głogów 0:2 (0:0)

Bramki: Bogusławski (63 min), Machaj (83 min)