REGION. Widowiskowe otwarcie sezonu

meczWybrzeże Gdańsk podejmie Mistrzów Polski Vive Tauron Kielce. 10 września na ERGO Arenie zostanie rozegrany Mecz Otwarcia PGNiG Superligi Mężczyzn. 

To będzie wyjątkowe wydarzenie sportowe. Na boisku będzie można obserwować w akcji dziewięciu uczestników zakończonych niedawno Igrzysk Olimpijskich w Rio. Oprawa meczu oraz dodatkowe atrakcje przedmeczowe, wzorowane na rozwiązaniach amerykańskich, zapadną widzom i fanom piłki ręcznej w pamięć.

Jesteśmy w historycznym momencie. Piłka ręczna w Polsce wchodzi na wyższy pułap i tym spotkaniem chcemy to pokazać i udowodnić. Na boisku wysoki poziom sportowy, wokół parkietu profesjonalna, widowiskowa oprawa, a na trybunach zachwyceni kibice. Tak mają wyglądać wszystkie mecze naszej ligi – powiedział prezes PGNiG Superligi Łukasz Gontarek.

Ceremonia otwarcia rozpocznie się od prezentacji wszystkich zespołów występujących w lidze. Następnie w świetle reflektorów na boisko wyjdą zawodnicy Wybrzeża i Vive Tauron. Przedstawiciel kieleckiej drużyny odbierze baner mistrzowski za sezon 2015/2016. Wręczą go minister sportu i turystyki Witold Bańka oraz przedstawiciel sponsora tytularnego ligi, wiceprezes PGNiG Janusz Kowalski.

Mazurka Dąbrowskiego odśpiewa chór Akademii Marynarki Wojennej. Studenci tej uczelni wniosą też na boisko polską flagę zgodnie z morskim ceremoniałem. Następnie goście specjalni – Witold Bańka i Janusz Kowalski – wymienią uroczyste „pierwsze podanie”.

Atmosferę w przerwach meczowych podkręcać będą tancerki z grupy Cheerleaders Gdynia.

Mecz Otwarcia PGNiG Superligi rozpocznie się o godzinie 19:00 10 września 2016 roku w gdańskiej ERGO Arenie.

Dodaj komentarz