REGION. Uwaga majówka – pijani na drogach

IMG_29841,68 promila alkoholu w organizmie miał kierowca mercedesa, który doprowadził do kolizji pod Chocianowem w niedzielny poranek. Statystyki z całego, majowego weekendu w naszym regionie nie są jednak najgorsze. Przez całą majówkę polkowiccy, głogowscy i lubińscy funkcjonariusze zatrzymali dziewięciu nietrzeźwych kierowców i jednego rowerzystę.

W powiecie lubińskim od 30 kwietnia do 4 maja miejsce miały dwa wypadku, w których cztery osoby zostały ranne. Funkcjonariusze z Lubina zatrzymali dwóch kierowców w stanie nietrzeźwości, dwóch po użyciu alkoholu oraz nietrzeźwego rowerzystę.

Daria Solińska 1W powiecie polkowickim ze względu na spożycie alkoholu kierowca spowodował kolizję, w której sam ucierpiał. Doznał on wstrząśnienia mózgu i urazu ręki i trafił do lubińskiego szpitala.

Oprócz tego zdarzenia podczas majowego weekendu na naszym terenie doszło do dziesięciu kolizji – mówi Daria Solińska, oficer prasowy polkowickiej policji. – Zatrzymano również trzech nietrzeźwych kierowców – dodaje.

kaletaGłogowscy policjanci wszystkich interwencji, nie tylko drogowych, odnotowali podczas majówki 102. Aż dziewiętnaście osób trafiło do głogowskiej izby wytrzeźwień. Na drogach powiatu głogowskiego był spokojnie, bez kolizji i innych zdarzeń. Funkcjonariusze zatrzymali natomiast trzech pijanych kierowców.

Mówi Bogdan Kaleta, oficer prasowy głogowskiej policji: 

DRM, SZAT/FOT. ARCHIWUM 

Dodaj komentarz