REGION. Te pracownie warto odwiedzić

pracownia_orangeDo 8 października kilkadziesiąt Pracowni Orange w całej Polsce, w tym dwie w naszym rejonie – w Gaworzycach, powiat polkowicki i Przedmościu, powiat głogowski, bierze udział w Tygodniu Pracowni Orange. Wszystko po to, by pokazać efekty codziennej pracy społeczności skupionych wokół tych multimedialnych świetlic. Zwieńczeniem tygodnia będzie międzypokoleniowa potańcówka dla wszystkich mieszkańców.

– Pracownie Orange to multimedialne świetlice stworzone przez lokalne społeczności dzięki Fundacji Orange – informuje Zuzanna Andrzejewska, młodszy specjalista ds. PR. – To miejsca z otwartym dostępem do technologii i wiedzy, lokalne centra aktywności i kreatywności. Fundacja Orange nie tylko zapewnia wyposażenie, lecz także organizuje szkolenia, warsztaty, webinaria i animuje grywalizację, zachęcając do podejmowania kolejnych działań.

Wczoraj, na przykład, w Pracowni Orange w Przedmościu zorganizowano warsztaty ceramiczne.

– Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie dziennikarskim zorganizowanym w związku z Tygodniem Pracowni Orange – dodaje Zuzanna Andrzejewska. – Odwiedźcie świetlicę w waszej okolicy, zobaczcie, czym się zajmuje.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie Fundacji Orange na https://fundacja.orange.pl/aktualnosci_fundacji/article,976,1,1.html.

W województwie dolnośląskim uruchomiono już dziewięć Pracowni. Kontakty do Liderów Pracowni z Gaworzyc, Przedmościa, Opolna Zdroju, Jagodzina, Sokołowska, Strzegomia, Szklarskiej Poręby, Lubiechowej i Prawikowa znajdują się na stronie https://pracownieorange.pl/.

UR/ŹRÓDŁO: FUNDACJA ORANGE

Dodaj komentarz

*

code