REGION. Szkoły gotowe na przyjęcie sześciolatków

IMG_5037Szkoły i nauczyciele są dobrze przygotowani na przyjęcie 6-latków – taki wniosek płynie z ogólnopolskiego badania przeprowadzonego przez Wyższą Szkołę Nauk Społecznych Pedagogium w Warszawie. Szkoły lubińskie i głogowskie nie odstają od ogólnopolskiej normy, co sprawdziliśmy z kamerą. 

W Lubinie do pierwszych klas zapisanych jest 350 sześciolatków. Liczba ta jednak może jeszcze ulec zmianie- mówi Andrzej Pudełko, asystent prezydenta Lubina.

W Głogowie zapisanych jest ponad 300 dzieci sześcioletnich. W sumie w 8 szkołach podstawowych trzeba było stworzyć dla pierwszaków 40 oddziałów.

W miarę możliwości wszystkie sześciolatki będą się uczyć w osobnych klasach- mówi Jan Zubowski, prezydent Głogowa.IMG_5039

Aby odpowiednio przygotować pomieszczenia na przyjęcie sześciolatków w głogowskich podstawówkach potrzebnych będzie dodatkowych 350 tysięcy złotych. Podczas najbliższej sesji Rady Miejskiej radni będą dyskutować na ten temat.

Do końca 2014 i do końca 2015 roku rodzice, których sześcioletnie dzieci rozpoczną we wrześniu naukę w szkole podstawowej, będą mogli do końca grudnia – na podstawie badania poradni psychologiczno-pedagogicznej – wnioskować o cofnięcie dziecka do oddziału przygotowawczego. 

SZAT

 

Dodaj komentarz