REGION. Święta bez dodatkowych kilogramów

IMG_3042Co roku przed każdymi świętami obiecujemy sobie, że zachowamy umiar w jedzeniu i piciu. Co roku większość z nas nie dotrzymuje słowa widząc na stole baby drożdżowe, pasztety czy sałatki z majonezem. Jak widać okres świąt dla każdej osoby trzymającej zdrową dietę jest niemałym wyzwaniem zwłaszcza, że na stole tyle pokus. Co więc zrobić by nie przytyć?

W okresie świąt dostarczamy naszemu żołądkowi zbyt dużych ilości potraw, które dodatkowo są tłuste i ciężkostrawne. Mówiąc potocznie rozciągamy sobie żołądek i również po świętach będzie się on domagał solidnej porcji tłustego jedzenia a kilogramów zacznie przybywać.

– Musimy pilnować, aby posiłki były regularne. Poza tym majonez czy śmietanę możemy zastąpić jogurtem naturalnym- radzi dietetyk Agnieszka Sośnicka.

 O ile przygotowując samemu potrawy możemy zastąpić tłuste rzeczy mniej kalorycznymi, problem pojawić się może, gdy idziemy z wizytą, ale i na to znajdzie się sposób.

– Zjedzmy przed wyjściem nieduży posiłek. Pijmy też wodę, ponieważ często łaknienie mylimy z głodem- dodaje Agnieszka Sośnicka.

Udowodniono, że przez święta tyjemy średnio od 2 do 4 kg czyli przybędzie nam co najmniej 3 cm w pasie!

SZAT

 

Dodaj komentarz