REGION. Pomogą wyjechać do sanatorium

plakacikLegnicki oddział Zakładu Ubezpieczeń Społecznych zaprasza do swych placówek w najbliższą środę, 21 maja, na Dzień Otwarty dla Osób Niepełnosprawnych, który potrwa od godz. 9 do 14.

Tego dnia gośćmi placówek ZUS będą uczestnicy warsztatów terapii zajęciowej oraz innych instytucji zrzeszających osoby niepełnosprawne z regionu. Ich prace artystyczne będzie można obejrzeć na wystawach prezentowanych w Głogowie, Jaworze, Lubinie i Polkowicach.

Ponadto osoby zapisane na warsztaty z podstaw języka migowego dowiedzą się, w jaki sposób przełamać bariery w kontaktach z niesłyszącymi. Zostało jeszcze kilka wolnych miejsc i zainteresowani szkoleniem mogą się kontaktować pod nr tel. 76 876-41-63.

IMG_2022Natomiast osoby chcące dowiedzieć się, w jaki sposób wyjechać do sanatorium mogą dzwonić na specjalnie uruchomioną infolinię, która zacznie działać w najbliższy poniedziałek, 19 maja. Numer telefonu 76 876-43-80 czynny będzie do 21 maja. Jeśli ktoś będzie zainteresowany bezpośrednią rozmową z pracownikami ZUS, może to zrobić 21 maja w każdej z placówek legnickiego oddziału w regionie.

Każdy odwiedzający ZUS otrzyma specjalnie opracowany informator – formę kompendium wiedzy dla osób niepełnosprawnych. Taki poradnik można później przekazać innym osobom, które nie mogły skorzystać z porad w Dniu Otwartym.

JOM

Dodaj komentarz