REGION. Policjanci sprzedali kolegów!

Wyjątkowo przyjazna aura sprawiła, że mieszkańcy całego regionu wyszli z domów i wsparli kolejny Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Było gorąco zwłaszcza podczas licytacji. Ich zwycięzcy zostali m.in. właścicielami czterech funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Jaworze. Taki dar, wraz z niespodzianką, przekazał szef tamtejszej jednostki, inspektor Bogdan Kujawiak. Wystawieni na sprzedaż mundurowi są w stopniu komisarza i wszyscy noszą nazwisko Lew. Ze względu na miłą aparycję, w jednostce nazywani są Pluszakami.

Serce wydrukowane metodą 3D, możliwość poprowadzenia jednego z najnowocześniejszych pociągów w kraju, lot szybowcem nad Zamkiem Książ – to tylko niektóre atrakcje, jakie można było zlicytować podczas niedzielnego Finału WOŚP w Legnicy. Pieniądze zbierano podczas aukcji, prowadzonych przez aktorskie pary w Galerii Piastów, a także w trakcie koncertów rockowych w Spiżu i, tradycyjnie, na ulicach.

W tym roku z licytacji zrezygnował Lubin. Harcerze, którzy są organizatorami akcji w tym mieście, przygotowali dla mieszkańców koncerty w Muzie i sportowe rozgrywki w Szkole Podstawowej nr 10. W zabawę włączyły się dwie sportsmenki: Monika Maliczkiewicz – bramkarka KGHM KGHM Metraco Zagłębie Lubin oraz Sabina Ratajczak –piłkarka nożna Zagłębia Lubin i Reprezentacji Polski. Panie wystawiły na internetową aukcję swe klubowe stroje: bluzę i koszulkę. W niedzielę na ulicach Lubina kwestowało 76 ochotników. W Chobieni rozegrano turniej piłkarski „O mistrzostwo świata i okolic” i przeprowadzono aukcję gadżetów sportowych. Można było nabyć m.in. rakietę tenisisty Łukasza Kubota.

Pieniądze zebrane podczas tegorocznego Finału zostaną przeznaczone na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów.

(JOM)

Dodaj komentarz