REGION. Obława na złodziei samochodu (WIDEO)

1-171942Kilka godzin trwała obława policjantów z Leszna i Góry na sprawców kradzieży Audi A6. W akcji wzięły też udział psy służbowe. Z powietrza złodziei pomagał zlokalizować policyjny śmigłowiec z Wrocławia. W końcu zatrzymano cztery osoby. To mieszkańcy województwa dolnośląskiego, mają od od 19 do 27 lat. 

Informację o kradzieży auta, wartego 55 tysięcy złotych, leszczyńska policja otrzymała we wtorek, 25 sierpnia.

– Przestępstwo miało miejsce w dzielnicy Zaborowo w Lesznie – czytamy w informacji. – Ustalono, że skradziony pojazd odjechał w kierunku Góry, w województwie dolnośląskim. Natychmiast podjęto pościg, jednocześnie przekazując komunikat o kradzieży do wszystkich patroli. Na drogach zarządzono punkty blokadowe.

1-171943Podczas pościgu, na trasie Leszno – Góra, audi zjechało na pobocze, a kierowca uciekł. Jak się okazało, w pobliżu jechał inny samochód, którym znajdowały się osoby – prawdopodobnie – powiązane z tym przestępstwem. W pewnym momencie kierowca tego auta z dużą prędkością zjechał na boczną drogę i uszkodził je na tyle poważnie, że nie mógł już dalej ruszyć. Wszyscy, którzy byli w środku uciekli do lasu. Przez kilka godzin szukało ich 80 policjantów z Leszna i Góry, a także specjalnie wyszkolone psy tropiące oraz policyjny helikopter z Wrocławia. W końcu funkcjonariusze z Leszna zatrzymali cztery wspomniane powyżej osoby, a oba samochody: skradziony i uszkodzony, trafiły na policyjny parking. Co więcej, okazało się, że tego samego dnia osoby te próbowały ukraść podobne audi, zaparkowane przed posesją na jednej z ulic miasta.

1-171944Dwóch podejrzanych usłyszały dziś zarzuty kradzieży Audi A6, usiłowania kradzieży samochodu oraz pomocy sprawcy w uniknięciu odpowiedzialności karnej za popełnienie przestępstwo. Policja złoży też wnioski do sądu o zastosowanie wobec nich aresztu tymczasowego. Grozi im do 10 lat więzienia. Dwie kobiety po przesłuchaniach zostały zwolnione.

UR/ŹRÓDŁO: KWP POZNAŃ

Dodaj komentarz