REGION. Nowak dziewiąty w regionalnym wyścigu

IMG_4108

Zwycięstwem Słowaka Erika Baska (Dukla Trencin Trek) zakończył się pierwszy wyścig z cyklu Visegrad 4 Bicycle Race. Mateusz Nowak (CCC Polsat Polkowice) finiszował na dziewiątym miejscu.

Do pierwszego z wyścigów cyklu  Visegrad 4 Bicycle Race ekipa kolarzy CCC Polsat Polkowice przystąpiła w składzie: Tomasz Kiendyś, Bartłomiej Matysiak, Nikolay Mihaylov, Mateusz Nowak, Branisalu Samoilau i Mateusz Taciak.

Kolarze mieli do pokonania trasę długości 170 kilometrów z Polkowic do Wrocławia. Trasa większości prowadziła po płaskim terenie choć w pierwszej jej części były dwa niezbyt wymagające podjazdy (Kurów Mały i Grębocice), gdzie wyznaczono górskie premie. Po ich pokonaniu peleton kolarski kierował się przez Ścinawę, Wołów, Oborniki Śląskie aż do Wrocławie gdzie przed Stadionem Miejskim usytuowano metę wyścigu.

Mimo, że podczas trwania etapu peleton „puścił” dziesięcioosobową ucieczkę w której jechał przedstawiciel „pomarańczowych”, Branislau Samoilau, to do mety we Wrocławiu dojechał cały peleton. Ucieczka została zlikwidowana przed wjazdem do Wrocławia i o zwycięstwie w wyścigu zdecydował masowy sprint.

Najlepszym okazał się Słowak, Erik Baska (Dukla Trencin Trek), który pokonał Czecha Jiri Hochmanna (Dukla Praha) i Artura Detkę (Mexller).

Najlepszym kolarzem ekipy CCC Polsat Polkowice okazał się Mateusz Nowak, który finiszował na 9.miejscu.

Dodaj komentarz