REGION. Modlitewny flash mob

IMG_5906O zaprzestane aborcji i pokój na świecie przez 40 dni wielkiego postu będą się modlić katolicy z diecezji legnickiej. Koronkę do Miłosierdzia Bożego prowadzić będzie 46 małżeństw. Najwięcej par zgłosiło się z Lubina i Chocianowa. Przedsięwzięcie rozpocznie się 5 marca i potrwa do 13 kwietnia.

Organizatorem akcji jest Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Legnickiej, które chętnych do udziału w modlitwie zamierza werbować za pośrednictwem portali społecznościowych i esemesów. Stąd projekt nazwano „modlitewnym flash mobem”, czyli tłumem zbierającym się w błyskawicznie i niespodziewanie w miejscu publicznym.

Uczestnicy modlitwy otrzymają różańce
Uczestnicy modlitwy otrzymają różańce

Zgodnie z tą dewizą, wydarzenie powinno być zaskakujące dla przypadkowych przechodniów, dlatego katolicy zamierzają się zbierać codziennie o godz. 15 przed pomnikiem błogosławionego Jana Pawła II na skwerze obok katedry, w samym centrum Legnicy.

– Przed dwoma laty na legnickim rynku stanął namiot modlitewny krucjaty 40 Dni dla Życia. Przez całą dobę trwała tam modlitwa o zaprzestanie aborcji. Wówczas połączyła co najmniej sześć tysięcy osób – przypomina prezes stowarzyszenia Tomasz Wawrzyński.

Wokół pomnika rozstawionych zostanie osiem fotografii wykonanych przez NASA. Wszystkie przedstawiają autentyczne płody od ósmego tygodnia do szóstego miesiąca ciąży. – Chcemy w ten sposób uwrażliwić przechodniów i zwrócić im uwagę na to, że płód to nie jest jakaś tam galareta, jak niektórzy próbują to przedstawiać, tylko żywy człowiek – argumentuje ks. Janusz Wilk, asystent kościelny KSM diecezji legnickiej.

JOM

Dodaj komentarz