REGION. Ludowcy przedstawili nazwiska

IMG_1860Wspólną listę kandydatów do Parlamentu Europejskiego ustalili działacze Polskiego Stronnictwa Ludowego z Dolnego Śląska i Opolszczyzny. Kolejność na liście nie jest jeszcze znana, ale wiadomo, że o mandaty powalczą m.in. były poseł z naszego okręgu wyborczego Tadeusz Samborski i dobrze znana w naszym regionie podsekretarz stanu w ministerstwie gospodarki Ilona Antoniszyn-Klik.

Okręgowa konwencja wyborcza PSL odbyła się Opolskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Łosiowie. Delegaci jednogłośnie zatwierdzili listę 10 kandydatów, którzy będą się ubiegać o mandaty w majowych wyborach europejskich.

Dolny Śląsk reprezentować będą ponadto: wicewojewoda dolnośląska Ewa Mańkowska, lekarka i posłanka PSL Halina Szymiec-Raczyńska, członek zarządu województwa Włodzimierz Chlebosz, lubański samorządowiec Jerzy Dulnik i prezes zarządu krajowego Forum Młodych Ludowców Tomasz Pilawka. Opolszczyznę natomiast: podsekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrzych Stanisław Rakoczy, dyrektor Nyskiego Domu Kultury Janina Janik oraz członek zarządu województwa Antoni Konopka. Rezerwową kandydatką jest Dolnoślązaczka Barbara Otrociuk z Bogatyni, a z Opola ma to być członek mniejszości niemieckiej, którego nazwisko nie jest jeszcze znane.

JOM

Dodaj komentarz