REGION. Kibice ukarani za posiadanie rac

PA3_9233Czterech kibiców Zagłębia Lubin zostało skazanych za posiadanie niedozwolonych materiałów pirotechnicznych. Piąty z nich czeka jeszcze na orzeczenie sądu. Fani miedziowych Część ze skazanych będzie musiała odbyć 100 godzin prac społecznych otrzymali także 2 letni zakaz wstępu na imprezy masowe.

5 mężczyzn zostało zatrzymanych przed meczem derbowym rozegranym pomiędzy Zagłębiem Lubin a Śląskiem Wrocław.

Działając w ramach postępowania przyspieszonego na bazie zgromadzonych przez funkcjonariuszy materiałów, sąd wobec dwójki z zatrzymanych: 18-letniego mieszkańca Polkowic i 20-letniego mieszkańca Lubina orzekł karę 100 godzin prac społecznych oraz 2 lata zakazu wstępu na imprezy masowe- informuje podkom. Kamil Rynkiewicz z KWP we Wrocławiu.

29-letni mieszkaniec Chojnowa otrzymał karę 3 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata, a także dwuletni zakaz wstępu na imprezy masowe. Kolejny z zatrzymanych 41-letni mieszkaniec Wschowy musi zapłacić 1800 zł grzywny i również przez 2 lata nie będzie mógł uczestniczyć w imprezach masowych. Na rozprawę czeka jeszcze 22-letni mieszkaniec powiatu trzebnickiego.

SZAT/FOT.PAWEŁ ANDRACHIEWICZ

 

Dodaj komentarz